Řešení sporů mezi advokátem a spotřebitelem

Česká advokátní komora byla dne 5. 2. 2016 pověřena Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR mimosoudním řešením spotřebitelských sporů pro oblast sporů mezi advokátem a spotřebitelem ze Smluv o poskytování právních služeb (na základě zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů).Česká advokátní komora byla dne 5. 2. 2016 pověřena Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR mimosoudním řešením spotřebitelských sporů pro oblast sporů mezi advokátem a spotřebitelem ze Smluv o poskytování právních služeb (na základě zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění pozdějších předpisů). Internetová stránka tohoto pověřeného subjektu je http://www.cak.cz.

Vážení klienti,

s účinností od 14. 3. 2020 od 6,00 hod do 24. 3. 2020 do 6,00 hod. vláda usnesením zakázala maloobchodní prodej a také prodej služeb v provozovnách, a to vyjma prodeje vybraného zboží jako jsou potraviny, drogerie, léky či například pohonné hmoty. Ačkoliv se tento zákaz nevztahuje na provozování advokátní kanceláře, i my jsme nuceni v této situaci podniknout nezbytná opatření. Vážíme si Vás a dbáme o Vaše zdraví, stejně tak usilujeme o to, aby zdraví zůstali také všichni členové naší advokátní kanceláře. S účinností od pondělí 16. 3. 2020 tedy budeme právní služby zajišťovat primárně online a osobní schůzky tak budeme realizovat pouze v neodkladných případech. Za účelem řešení Vašich problémů jsme Vám však i nadále k dispozici a Vy nás tedy neváhejte kdykoli kontaktovat nejen telefonicky či emailem, ale i na našich facebookových stránkách, případně si nainstalujte aplikace skype a zůstaňte s námi v kontaktu online.

Současně si Vás dovolujeme informovat, že vyhlášený nouzový stav se s největší pravděpodobností dotkne také probíhajících soudních řízení. Ministerstvo spravedlnosti vydalo doporučení, aby soudy zvážily nutnost konání soudních jednání. V následujících dnech lze tedy očekávat, že jednání nařízená na příští dny, potažmo týdny mohou být odročena, současně je třeba počítat s tím, že při vstupu do soudní budovy budete muset vyplňovat formuláře týkající se Vašeho zdravotního stavu. Prosíme Vás tedy o trpělivost a pochopení. Nezbývá než doufat, že tato situace brzy pomine.

Prozatím to vnímejme jako možnost chvíli se zastavit, nadechnout a věnovat se sami sobě.
Hodně zdraví Vám všem a buďme k sobě ohleduplní!